Pita met licht gerookte Texelse lamsshoarma
ca. 20 minuten
Ingredienten
240 gram lamsshoarma
2 grote pita broodjes
1/2 rode ui
1/2 rode paprika
Rooksnippers (beuk)
Pita shoarma
Overige
Pita met licht gerookte Texelse lamsshoarma
Shoarma! Daar heeft iedereen wel mooie herinneringen aan volgens mij. Lekker na een avond stappen een broodje naar binnen werken met veel knoflooksaus. 😉 Nu is shoarma niet echt makkelijk om te bereiden op de BBQ. Die kleine stukjes vallen natuurlijk makkelijk door het rooster (lol). Nee, zonder gekheid. Je kan shoarma zelf maken door plakken (lams)vlees op een spit (zoals onze bekende kipshoarma) te doen maar niet iedereen heeft natuurlijk een spit in huis.
De makkelijkste oplossing is dan het gebruik van een bakplaat/skillet. Op deze bakplaten kan je perfect grillen zonder risico dat de stukjes vlees tussen je kolen verdwijnen. Top dus! Wij hebben nog wat ui en paprika mee gebakken, deze groenten passen perfect bij shoarma. En voor de echte BBQ beleving hebben we nog wat rooksnippers op de kolen gegooid. Dit rookt heel kort maar geeft toch net even die extra BBQ touch mee aan de shoarma. Heerlijk!
Goed lamsvlees
Het lamsvlees wat wij hebben gebruikt voor dit recept komt van Grutto (koopeenkoe.nl). Zij hebben sinds kort een Texels lamsvlees pakket. Dat betekent dus vers lamsvlees uit Nederland, dat is leuk! Lees hier meer over dit pakket! De shoarma uit dit pakket wordt al gekruid dus dat scheelt je ook weer werk. In het pakket wordt de shoarma geportioneerd per 240 gram, daarom is dit recept ook exact dat gewicht. Mocht je het toch zelf willen maken check dan ons recept met kipshoarma!
Smaak van de lamsshoarma
De shoarma is precies goed gekruid, niet te veel en ook niet te weinig kruiden. Het is gewoon precies de smaak die je hoopt te krijgen bij shoarma. Wanneer je de shoarma bakt op de bakplaat ruik je al lichtjes het lamsvlees. Wanneer je niet van lamsvlees houdt is dit het recept om eens te proberen. Het heeft namelijke een hele zachte lamsmaak.
Funfact: wist je dat shoarma is afgeleid van het Turkse woord çevirme wat ‘draaien’ betekent?! Nice to know!
PS. met het vlees van dit pakket kan je ook een heerlijke lamsbout, lamsmerguez of lamsballetjes maken!
Bereiding
Voorbereiding
ca. 10 minuten.
Maak de barbecue gereed om te grillen op 200°C. Snijd de halve ui in halve ringen en de halve paprika in kleine strookjes. Zet de knoflooksaus klaar en bak de pita’s in de oven.
*Op de foto zie je een hele ui en paprika gesneden. Ik was iets te enthousiast. Een halve van beide is genoeg voor 2 pita’s.

Bereiding
ca. 10 minuten
Plaats de bakplaat boven de kolen. Wij hebben de kolen niet volledig onder de bakplaat anders wordt de plaat te heet.
Leg de shoarma, ui en paprika in de bakplaat maar haal bakplaat gelijk weer even van de BBQ om extra kolen toe te voegen. Voeg een handje houtsnippers* toe (wij hebben beuk gebruikt) en plaats de bakplaat weer boven de kolen. Sluit het deksel direct.
*Houtsnippers roken heel kort en vliegen snel in de brand. Daarom wil je zo snel mogelijk het deksel weer op de BBQ.



Open na enkele minuten de deksel en roer het vlees goed door elkaar zodat het niet gaat plakken. Als de snippers nog roken sluit je weer het deksel. Bak de shoarma tot deze mooi bruin kleurt.

Serveer de pita met de heerlijke lamssoarma en zelfgemaakte knoflooksaus.
Eet smakelijk!

Disclaimer
De volgende artikelen in dit artikel zijn gesponsord:
– Lamsshoarma van Grutto (koopeenkoe.nl)
– ECHT houtskool van ECHT goed
Echt en Grutto bedankt!
Bastiaan
BBQ-en draait voor mij om lekker eten en gezelligheid. Samen met familie of vrienden genieten van heerlijke gerechtjes van de BBQ. Of het nu vis, vlees of vegetarisch is. Het liefst steek ik de BBQ elke dag aan!
Lees meerBlijf op de hoogte van al onze recepten, tips en BBQ-avonturen
Vergelijkbare recepten
star_rate
Langzaam gegaarde Texelse lamsbout met mosterd, rozemarijn en munt
Sappige lamsbout, kort gerookt en langzaam gegaard op de BBQ!

Surf&Turf spiesje: garnalen en chorizo op een stokje
De land en zee samen op 1 spiesje!

Varkenshaas met ontbijtspek en pepersaus
Een prachtgerecht voor de speciale momenten!
Nog geen berichten
Laat een reactie achter