3-2-1 spareribs van de BBQ
star_rate3-2-1 spareribs van de BBQ
Heb je wel eens spareribs op waarvan je ’s nachts wakker bent geworden omdat je smaak mist? Niet? Dan is deze video speciaal voor jou! Met onze 3-2-1 spareribs leren wij jou in een paar stappen (en uur) spareribs maken die je nooit meer vergeet! 3 uur roken, 2 uur stomen in de folie en nog een uurtje lakken met een pittige saus. Dit is een gegarandeerd succesnummer!
Samenvatting
1. Bereid de BBQ voor om indirect te grillen op 100°C.
2. Ontvlies de spareribs
3. Bestrooi de ribs rijkelijk met rub en leg ze op de BBQ
4. Voeg wat rookhout toe
5. Na 3 uur pakken we de spareribs in aluminiumfolie met wat appelsap
6. Na 2 uur stomen halen de spareribs uit de folie en leggen we ze op het rooster
7. Elk kwartier smeren we de ribben in met laksaus
8. Haal ze van de BBQ en serveer direct
9. Eet smakelijk!
Wil je dit recept eens rustig nalezen? Check dan dit recept voor alle benodigdheden.
BBQ vragen?
Regelmatig krijgen wij vragen in onze inbox over artikelen, bereidingen of technieken. Dit vinden wij natuurlijk hartstikke leuk, dus ga zo door! Veel vragen kunnen wij het beste beantwoorden aan de hand van een video. Daarom hebben wij een nieuwe rubriek in het leven geroepen: BBQ tutorials, tips & tricks met BBQproof! In deze rubriek plaatsten wij korte video’s met BBQ technieken, bereidingen en tips. Houd daarom ons YouTube kanaal goed in de gaten (je kan je ook abonneren, dat is nog makkelijker). Heb jij zelf nog een brandende vraag? Laat het ons dan weten!
Disclaimer
De volgende producten uit dit artikel zijn gesponsord.
* Spareribs door Meatfish.nl
* Kruidenrub door van Beekum Specerijen
* De Weber Limited Master Touch door Weber Nederland
Meatfish, van Beekum en Weber bedankt. 🙂
Niels
Mijn doel is om jou met spannende gerechten, interessante blogs en leuke video’s te inspireren! Wij kunnen niet meer zonder BBQproof, nu jij nog! #dontskipbbqday
Lees meerNieuwste recepten

Pizzastengels, de Italiaanse snack voor bij de borrel
Knapperige stengels van pizzadeeg
Blijf op de hoogte van al onze recepten, tips en BBQ-avonturen
Andere Video's
star_rate
Hoe maak je de lekkerste Beercan chicken?
Hoe maak je een beercan chicken op de BBQ? Een van de bekendste bereidingen voor ...

Zeebaars: gerookt en gegrild op de BBQ
In deze video laten wij zien hoe je een zeebaars kan roken en grillen. Super lekker!
Alle reacties (6)
Hey Niels en Bastiaan, vandaag de spare ribs geprobeerd. Op 3-1-1 aangezien ik geen dikbevleesd had. Snake methode werkte prima op de WMT qua temperatuur. De bast kokosbrikketen werken perfect! Helaas waren de spare ribs wat hard. Je moest echt los trekken om ze te eten. Hebben jullie tips, of enig idee wat er er fout gaat? Groet, Gilliam
Reactie door Gilliam op 26-07-2020 om 20:03
Hi Gilliam, Lijkt er op dat je de folie fase te kort hebt gedaan. Tijdens deze fase stoom je de ribs eigenlijk los van de botjes (min of meer). Hoe langer hoe meer het los komt. Ipv 3-1-1 kan je de volgende keer beter 2-2-1 aanhouden of zelfs 2-2,5- 0,5. Succes!
Reactie door Niels op 27-07-2020 om 18:09
Hey
Maken jullie in dit filmpje ook gebruik van de diffuser plate van jullie weber master touch?
Reactie door Kay op 30-04-2020 om 10:25
Hoi Kay, jazeker!
Reactie door Bastiaan op 01-05-2020 om 11:02
Hey,
Ik ben een beginnende bbq fanaat en ik vraag me af wat soms de beste opstelling is om te roken. Hoe doen jullie het in film van 3-2-1 ribbetjes? Leggen jullie lekbak rechtstreeks op de kolen? Of gebuiken jullie 50-50 methode? Of is de snake nog steeds de beste methode (hetgeen ik wel meer mees). Dank u wel
Reactie door Thierry de Buysere op 03-04-2020 om 19:30
Hi Thierry, wij gebruiken voor low and slow sessies vaak de snake inderdaad. Zo ook bij de spareribs. De lekbak leggen we onder de ribben en de kolen er dan omheen met wat rookhout.
Reactie door Niels op 06-04-2020 om 18:10
Laat een reactie achter